Php formda html elemanlarını etkisizleştirme

yumuklusucurta (89) 6 yıl önce sordu

Merhabalar istediğim şey örneğin veritabanına bir yazı kaydedildi diyelim.Bu yazının içinde atıyorum <button>asd</button> gibi birşey olunca bu yazının içinde buton çıkıyo ben bunun sadece yazı olarak gözükmesini istiyorumÇalışacak tek html elemanı

<pre><code></code></pre> olacak diğerleri sadece yazı olarak gözükecek.

@alattin

Toplam 2 cevap

krsn (233) 6 yıl önce cevapladı

htmlspecialchars_decode  denedin mi?

htmlspecialchars_decode($yazı,'<p></p>');

kullanımı yukarda ki gibi

yumuklusucurta 6 yıl önce

Onu nasıl kullanıcam ki :D o benim bildiğim & felan gibi şeyleri <> gibi işaretlere çeviriyordu.

krsn 6 yıl önce

@yumuklusucurta düzenledim..

yumuklusucurta (89) 6 yıl önce cevapladı

@krsn benim yapmak istediğim şey atıyorum kullanıcı örnek bir kod yollayacak diyelim bu kodu "<code<pre>Kodlar buraya</pre></code>" buraya yazıyor ve kodlar renkleniyor. şimdi ben html elemanlarını etkisizleştirmezsem kodları yazacaklar ve o kodlar çalışacak.Etkisizleştirmek için htmlspecialchars kullanıyordum bu seferinde "<code<pre>Kodlar buraya</pre></code>" kısmıda düz metin oluyo benim istedim o dediğim kısım hariç bütün html kodları düz metin olarak gözüksün

Not:yorum kısmı çalışmadığı için buraya yazdım

krsn 6 yıl önce

ne için kulancan kulanıcıdan mı kod alcan ?

krsn 6 yıl önce

sorun hala devam ediyor mu ?

alattin 6 yıl önce

Yorum kısmında ne gibi bir hata var? Hangi tarayıcıyı kullanıyorsun, kontro edeyim