C# veya Vb.net video oynatabilen tarayıcı yapımı

Merhaba iyi günler dilerim 14 saattir bu konu ile ilgileniyorum bilen arkadaşlar varsa acil yardımcı olabilirler mi?

Ben bir tarayıcı yapıyorum basit bir tarayıcı amacım film sitelerindeki filmleri dizileri oynatabilmek normal browser ile açmaya kalksam media hatası alıyorum film oynamıyor vb.net olur c# olur farketmez yardımcı olabilecek herşeye razıyım ?

Ya da browsera flash player yükleme javascript bunlar ile bir ilgisi varmıdır bilmiyorum bilen arkadaşlar lütfen yardımcı olabilirlerse memnun olurum

Teşekkür ederim.

mehmetbey mehmetbey (5)
5 yıl önce sordu

  • Sabret cevabım geliyor alattin 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Öncelikle Visual Studio üzerindeki WebBrowser bileşeni varsayılan olarak IE7 engine'i kullanıyor. Bu engine ile modern hiç bir web sitesini düzgün görüntüleyemezsin. Ben sana alternatif bir öneri yapacağım.

WebView adlı kontrol ile istediğini yapabilirsin. C# veya VB.Net ile oluşturacağın web tarayıcı ile videoları oynatabileceksin.

Öncelikle bu işlemler için .Net Framework 4.6.2 gerekiyor. Aşağıdaki adımları sırası ile uygula:

  1. Visual Studio 2017 Community sürümü yoksa ücretsiz yükle.  Çünkü indireceğin paket bunu gerektiriyor. Visual Studio 2017 Community ücretsiz indir
  2. Net Framework 4.6.2 bilgisayarına yükle:  https://dotnet.microsoft.com/download/visual-studio-sdks adresine git. .NET Framework 4.6.2 Developer Pack  indir ve bilgisayarına kur.
  3. Daha sonra Visual Studio ile Framework sürümü 4.6.2 olan bir proje oluştur (Windows form ya da WPF)
  4. Visual Studio içinde Tools > Nuget Package Manager > Package Manager Console bölümüne gel.
  5. Şu komutu yapıştır ve enter tuşuna bas:
    Install-Package Microsoft.Toolkit.Forms.UI.Controls.WebView -Version 6.0.0-preview1

    Bu komut ihtiyacın olan Microsoft.Toolkit.Forms.UI.Controls.WebView.dll dosyasını projene ekleyecek.

  6. Daha sonra Visual Studio ToolBox üzerinde sağ tuşla tıkla ve açılan pencereden Choose Items seçeneğini seç.

  7. .Net Framework Components altından Browse botununa bas.
  8. Projenin olduğu klasörde şu yolu izle: packages\Microsoft.Toolkit.Forms.UI.Controls.WebView.6.0.0-preview1\lib\net462
  9. Bu yol altında Microsoft.Toolkit.Forms.UI.Controls.WebView.dll dosyadını bul sonra Aç botununa bas.
  10. Bu işlem sonunda Toolbox'a WebView adında bir kontrol gelecek.
  11. WebView kontrolünü sürükle ve forma bırak artık kullanıma hazırdır.
  12. Navigate metodu ile istediğin siteleri Webview içinde açabilirsin.
webView1.Navigate("https://uzmanim.net");

Buradan benim yaptığım ve Chrome'a rakip olarak yakında yayınlayacağım tarayıcı koduna ulaşabilirsin: C# ile video oynatabilen tarayıcı kodu

Düzenleme:

Arkadaşın bilgisayarına Teamviewer ile bağlandım. Önemli Windows 10 güncellemeleri eksik olduğu için Visual Studio yukarıda çözümde paylaştığım kütüphaneyi kullanamıyordu. Sorun Windows 10 güncellemelerinin yüklenmesi ile çözülecektir.

alattin alattin (16999)
5 yıl önce cevaplandı

  • Böyle bir hata aldım kırmızı şekilde Install-Package : Package 'Microsoft.Toolkit.Forms.UI.Controls.WebView,6.0.0-preview1' is not found in the following primary sou rce(s): 'https://api.nuget.org/v3/index.json,C:\Program Files\Microsoft SDKs\NuGetPackages\'. Please verify all your online pack age sources are available (OR) package id, version are specified correctly. At line:1 char:16 + Install-Package <<<< Microsoft.Toolkit.Forms.UI.Controls.WebView -Version 6.0.0-preview1 + CategoryInfo : NotSpecified: (:) [Install-Package], Exception + FullyQualifiedErrorId : NuGetCmdletUnhandledException,NuGet.PackageManagement.PowerShellCmdlets.InstallPackageCommand mehmetbey 5 yıl önce
  • Çözümde en altta örnek kodlar var onu indir. Oradan DLL dosyasını yukarıda anlattığım gibi projene ekle @mehmetbey alattin 5 yıl önce
  • teşekkür derim herşeyi hallettim ama Webviewi forma eklemeye çalıştığımda böyle bir hata geliyor https://i.hizliresim.com/RrpdVY.png bunada yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler mehmetbey 5 yıl önce
  • Proje Framework sürümü 4.6.2 olmalı, Bunu kontrol eder misin? Projeti temizleyip tekrar derlemeyi de deneyebilirsin. Hata genelde Framework sürümünün hatalı olmasından kaynaklanır. @mehmetbey alattin 5 yıl önce
  • hayır herşey doğru hatta başka bir bilgisayarda bile denedim ama aynı hatayı alıyorum mehmetbey 5 yıl önce
  • lütfen en son bu kaldı yardımcı olabilirmisin ? mehmetbey 5 yıl önce
  • @mehmetbey yolladığım örnek çalışmıyor mu? alattin 5 yıl önce
  • malesef hem uygulama açılmıyor hemde o da aynı mehmetbey 5 yıl önce
  • yardımcı olabilirmisin lütfen bu gerçekten çok lazım 3 gündür falan bunun üstündeyim rahat nefes almak istiyorum mehmetbey 5 yıl önce
  • @mehmetbey Visual Studio 2017 versiyon numaran nedir? alattin 5 yıl önce
  • tabiki 15.9.7 mehmetbey 5 yıl önce
  • @mehmetbey özelden yaz da uzaktan bir bakayım 1 saat içinde alattin 5 yıl önce
  • Ohooo sayfa in in bitmiyor sonunda bitti ama 😂😂😂😁😁 inene kadar öldüm😝 darkcrak 5 yıl önce
  • @darkcrak çözdük ama sorunu 😎 alattin 5 yıl önce