Javascript toplama işlemi sorunu

jqueryle toplama işlemi yapmak istiyorum örnekte checkboxa basınca toplamfiyat id li spanda toplama
işlemi gerçekleşiyor bunda sıkıntı yok fakat ben spanda yazan değeri id si "neti" olan labelde yazan değerle toplamak istiyorum ama
labelin texinde de sayısal değer var bunu nasıl eklicem bilmiyorum.
özetle idsi "toplamfiyat" la idsi "neti" olan değeri jqueryle toplamak istiyorum

<script type="text/javascript">

        var toplam = 0;

        function topla(item) {
            if (item.checked) {

                toplam += parseInt(item.value);

            } else {
                toplam -= parseInt(item.value);
            }

            //alert(total);
            document.getElementById('toplamfiyat').innerHTML = toplam + "tl";

        }
    </script>

        <div>

            <input type="checkbox" value="10" onclick="topla(this);" />Çocuk Koltuğu Günlük 10 tl<br />

            <input type="checkbox" value="10" onclick="topla(this);" />Navigasyon Günlük 10 tl<br />

            <input type="checkbox" value="10" onclick="topla(this);" />İlave Sürücü Günlük 10 tl<br />
            <br />

            Ekstralar <span id="toplamfiyat"></span>
            <br />
            <asp:Label Text="1500" ID="neti" runat="server" />

        </div>

kullanici838649 kullanici838649 (1)
7 yıl önce sordu

Toplam 2 Cevap

Kodunu biraz değiştirdim amadaki farkları görebilirsin. Sorun aslında javascript ile toplama işlemine dair. Jquery kullanmıyorsun. Sorunu bu yönde düzenleyeceğim

   <script type="text/javascript">

        var toplam = 0;

        function topla(item) {
            if (item.checked) {

                toplam += parseInt(item.value);

            } else {
                toplam -= parseInt(item.value);
            }
            var neti =  parseFloat(document.getElementById('neti').innerHTML)
            document.getElementById('toplamfiyat').innerHTML = toplam + neti;
        }
    </script>
        <div>

            <input type="checkbox" value="10" onclick="topla(this);" />Çocuk Koltuğu Günlük 10 tl<br />

            <input type="checkbox" value="10" onclick="topla(this);" />Navigasyon Günlük 10 tl<br />

            <input type="checkbox" value="10" onclick="topla(this);" />İlave Sürücü Günlük 10 tl<br />
            <br />

            Ekstralar <span id="toplamfiyat"></span> TL
            <br />
            <asp:Label Text="1500" ID="neti" runat="server" />

        </div>

Asp.net kontrollerine de javascript üzerinden normal bir html etiketine erişir gibi erişebilirsin.

alattin alattin (16984)
7 yıl önce cevaplandı

normalde oluyor fakat buseferde master pageli sayfada beceremiyorum

kullanici838649 kullanici838649 (1)
7 yıl önce cevaplandı

  • C# ile yap. Daha basit ve kolay olur notify 7 yıl önce
  • Masterpage ile ilgisi oldugunu düşünemiyorum, bu kod her yerde çalışır alattin 7 yıl önce
  • document.getElementById("<%= ekstralar.ClientID %>").innerHTML şeklinde yaızınca oldu kullanici838649 7 yıl önce