Php formda html elemanlarını etkisizleştirme

Merhabalar istediğim şey örneğin veritabanına bir yazı kaydedildi diyelim.Bu yazının içinde atıyorum <button>asd</button> gibi birşey olunca bu yazının içinde buton çıkıyo ben bunun sadece yazı olarak gözükmesini istiyorumÇalışacak tek html elemanı

<pre><code></code></pre> olacak diğerleri sadece yazı olarak gözükecek.

@alattin

yumuklusucurta yumuklusucurta (89)
6 yıl önce sordu

Toplam 2 Cevap

htmlspecialchars_decode  denedin mi?

htmlspecialchars_decode($yazı,'<p></p>');

kullanımı yukarda ki gibi

krsn krsn (233)
6 yıl önce cevaplandı

  • Onu nasıl kullanıcam ki :D o benim bildiğim & felan gibi şeyleri <> gibi işaretlere çeviriyordu. yumuklusucurta 6 yıl önce
  • @yumuklusucurta düzenledim.. krsn 6 yıl önce

@krsn benim yapmak istediğim şey atıyorum kullanıcı örnek bir kod yollayacak diyelim bu kodu "<code<pre>Kodlar buraya</pre></code>" buraya yazıyor ve kodlar renkleniyor. şimdi ben html elemanlarını etkisizleştirmezsem kodları yazacaklar ve o kodlar çalışacak.Etkisizleştirmek için htmlspecialchars kullanıyordum bu seferinde "<code<pre>Kodlar buraya</pre></code>" kısmıda düz metin oluyo benim istedim o dediğim kısım hariç bütün html kodları düz metin olarak gözüksün

Not:yorum kısmı çalışmadığı için buraya yazdım

yumuklusucurta yumuklusucurta (89)
6 yıl önce cevaplandı

  • ne için kulancan kulanıcıdan mı kod alcan ? krsn 6 yıl önce
  • sorun hala devam ediyor mu ? krsn 6 yıl önce
  • Yorum kısmında ne gibi bir hata var? Hangi tarayıcıyı kullanıyorsun, kontro edeyim alattin 6 yıl önce